shop franchise truffleat 14

ROZDZIAŁ 10: Doświadczenie franczyzy online

Franczyza online

Jeśli kiedykolwiek chciałeś stworzyć własną franczyzę w świecie offline, ale po prostu nie miałeś okazji tego osiągnąć, jedną z sugestii byłoby wykorzystanie World Wide Web jako pierwszego zasobu dla franczyzy, którą możesz posiadać. W poniższych akapitach zobaczysz, dlaczego posiadanie franczyzy online jest dobrą okazją, ale główną zaletą posiadania franczyzy online jest to, że nie musisz się martwić o żadne szczegóły związane z posiadaniem sklepu stacjonarnego. Na przykład franczyzy online nie muszą się martwić o inspekcje budowlane ani o to, czy ich budynek jest bezpieczny, a także nie muszą się martwić o magazynowanie produktów, ponieważ wszystko odbywa się bezpośrednio ze strony internetowej!

Co to jest franczyza online?

Oczywiście najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o franczyzach online, jest to, czym one są i jak można je nabyć. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, franczyzy online są zasadniczo rozszerzeniami innych rodzajów sklepów w Internecie lub poza Internetem w świecie rzeczywistym. Przykładem może być tworzona przez Ciebie strona internetowa, która sprzedaje produkty bezpośrednio od firmy. Tego typu strony internetowe są znane jako sklepy detaliczne, ale możliwe jest osiągnięcie porozumienia z samą firmą w sprawie wysyłki produktów bezpośrednio do klientów. W ten sposób nie musisz martwić się o kupowanie produktów luzem i ich przechowywanie, ale towary są wysyłane, ponieważ są zamawiane od klientów na Twojej stronie internetowej.

Zalety franczyzy online

Jak wspomniano, istnieją pewne korzyści z franczyzy online, które na pewno Ci się spodobają, a korzyści te zostały opisane powyżej. Podsumowując, franczyzy online nie muszą martwić się o przestrzenie produktowe dla rzeczy, które sprzedają, nie muszą martwić się o przestrzeń biznesową i o to, czy sklep stacjonarny jest wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkich swoich klientów.

Z drugiej strony istnieją jednak również wady posiadania franczyzy online. Minusem jest to, że Twoja firma lub franczyza będzie miała znacznie więcej obowiązków reklamowych i marketingowych. Oczywiście, jeśli trafiłeś do sieci WWW po latach „prawdziwego” doświadczenia w marketingu i reklamie, możesz odnieść sukces w tym przedsięwzięciu. Z drugiej strony, tak jak większość franczyz i biznesów upada w świecie offline, tak samo upada w świecie online. Istnieje wiele powodów; jednak głównym z nich jest to, że osoby fizyczne i ich firmy franczyzowe po prostu nie poświęcają wystarczającej ilości czasu ani pieniędzy na reklamę firmy i jej produktów.

Ogólnie rzecz biorąc, franczyzy online to świetny pomysł na posiadanie własnego sklepu, jeśli kiedykolwiek chciałeś to zrobić. Mogą zaoferować jedne z najlepszych możliwości w minimalnych cenach, a także jest dużo miejsca na rozwój, dzięki czemu Twoja franczyza może być najlepsza w całej sieci World Wide Web!

Podobne wpisy