shop franchise truffleat 8

ROZDZIAŁ 8: Wybór franczyzy

Wybór franczyzy

Istnieją setki opcji do wyboru, jeśli chodzi o decyzję o otwarciu własnej franczyzy, ale istnieje kilka ważnych kwestii, które należy przemyśleć przed podjęciem takiej decyzji. Chociaż może wydawać Ci się ważne, aby od razu wskoczyć do franczyzy z obiema rękami związanymi za plecami, bycie tak nieostrożnym w posiadaniu franczyzy to tylko jeden ze sposobów na umożliwienie upadającej franczyzy od samego początku! Niemniej jednak wiele osób decyduje się na zakup franczyzy firmy, zanim naprawdę pomyślą o tym, jaki rodzaj franczyzy naprawdę powinni prowadzić.

Jeśli jesteś osobą skłonną do podejmowania szybkich decyzji, oto kilka rzeczy dotyczących wyboru franczyzy, które powinieneś rozważyć:

Twoje zainteresowania

Nawet jeśli prawdopodobnie wielokrotnie słyszałeś, że bardzo ważne jest, aby myśleć o swoich zainteresowaniach podczas otwierania franczyzy, może to być wskaźnik i predyktor tego, czy wybrana przez Ciebie franczyza zatonie, czy popłynie! Chcesz być właścicielem restauracji franczyzowej? Czy otwarcie franczyzy restauracyjnej to coś, za czym będziesz mógł nadążyć przez lata? Chociaż możliwości franczyzy, takie jak ekskluzywne restauracje, takie jak The Olive Garden, The Golden Corral lub inna firma, mogą wydawać się bardzo opłacalnym kierunkiem, możesz nie mieć poczucia, że posiadanie franczyzy trwa od dziesięciu do piętnastu lat, chociaż wiele umów franczyzowych zwykle wymaga co najmniej dwudziestu lat.

Rzeczywiście, naprawdę ważne jest, aby pomyśleć o tym, co lubisz robić w wolnym czasie, co powinno doprowadzić Cię do tego, jakie rodzaje możliwości franczyzowych chcesz otworzyć. Na przykład, jeśli uwielbiasz oglądać mecze sportowe w telewizji, możesz po prostu pomyśleć o otwarciu własnej serii pamiątek sportowych, aby móc oglądać i być otoczonym przez rzeczy, które kochasz przez cały dzień. Z drugiej strony, jeśli uwielbiasz pracować z samochodami, być może otwarcie franczyzy akcesoriów samochodowych jest dla Ciebie. W końcu spędzanie czasu z rzeczami, które Cię pasjonują, jest bardzo ważne, aby nie wypalić się zbytnio na pracy, którą musisz wykonywać każdego dnia, aby franczyza przetrwała!

Otwarcie własnego sklepu!

Mimo że posiadanie franczyzy może wydawać się kuszącą opcją do wyboru, inną drogą, którą wiele osób przeocza przed udaniem się do alejki franczyzowej, jest otwarcie własnej firmy. Posiadanie własnej firmy zamiast franczyzy ma wiele zalet, a niektóre z nich to możliwość dyktowania, co zrobisz z własnym sklepem, a także jak udekorujesz sklep firmowy, który stworzyłeś!

Podsumowując, są to jedne z najważniejszych rzeczy, o których należy pomyśleć, jeśli chodzi o otwarcie własnej franczyzy i ewentualne założenie własnej firmy. Wiele osób codziennie otwiera franczyzy z zamiarem odniesienia sukcesu, aby później dowiedzieć się, że mają zamiar zamknąć sklep! Znalezienie dobrej dla Ciebie okazji franczyzowej z pewnością pomoże Ci na dłuższą metę!

Podobne wpisy