shop franchise truffleat 7

ROZDZIAŁ 6: Rozpoczęcie własnej franczyzy

Rozpoczęcie własnej franczyzy

Chociaż możesz być bardzo podekscytowany rozpoczęciem własnej działalności franczyzowej, jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zanim to zrobisz! Inwestycje franczyzowe mogą być świetną rzeczą dla wielu różnych typów ludzi biznesu, a jeśli jesteś typem przedsiębiorcy, franczyza może być idealnym rozwiązaniem na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jeśli jednak próbowałeś założyć własną franczyzę w przeszłości i faktycznie się nie udało, być może nie jest to wina firmy, ale być może powinieneś był pomyśleć o franczyzie. Ale jeśli jest to Twoje drugie założenie franczyzy, a nawet jeśli jest to Twoje pierwsze, oto kilka bardzo ważnych rozważań, które musisz przemyśleć przed skontaktowaniem się z firmą w sprawie nabycia franczyzy:

Rynek wokół Ciebie

Pierwszą i najważniejszą kwestią, którą chcesz się martwić, jest rynek wokół Ciebie i miejsce, w którym mieszkasz. Jednym z pytań, które należy sobie zadać, zanim zaczniesz, jest to, czy rzeczywiście istnieje jakikolwiek rynek dla Twojej franczyzy, w której mieszkasz. Możesz być kimś, kto chce konkretnego produktu lub usługi, ale jeśli nie ma innych konsumentów w przestrzeni życiowej, w której się znajdujesz, istnieje szansa, że Twoja franczyza będzie skazana na porażkę od samego początku. Upewnienie się, że istnieje potrzeba, chęć lub rynek dla obszaru, do którego będziesz się wprowadzać, ma kluczowe znaczenie dla udanej działalności franczyzowej!

Konkurs

Kolejną kwestią, o której nieuchronnie musisz pomyśleć, jest cała konkurencja, którą masz na drodze do punktu wyjścia. Możliwe, że nie musisz się martwić o konkurencję, jeśli oferujesz inny unikalny rodzaj produktu lub usługi, którego nikt inny nie oferuje, ale są szanse, że będziesz mieć jakiś rodzaj konkurencji, bez względu na to, jak ostra ona jest. Z drugiej strony chcesz mieć pewność, że Twoja franczyza nie zostanie skonfigurowana w strefie dosłownej wojny cenowej, w przeciwnym razie prawdopodobnie będziesz musiał obniżać i podnosić ceny tylko dlatego, że robi to inny sprzedawca detaliczny!

Potencjał wzrostu

Sukces z franczyzą jest czymś, czym wiele osób chciałoby być, jednak jednym z czynników branych pod uwagę przy zakładaniu franczyzy firmy jest Twój potencjał wzrostu. Czy sklep detaliczny lub inny przedmiot, który pchasz, zawsze będzie cieszył się dużym popytem, czy też rynek powoli za nim umiera? Jednym z przykładów trendu, który nie trwał zbyt długo, jest szaleństwo Ty Beanie Baby. Mimo że na początku istniał rynek na te produkty, popyt na zabawki powoli spadał, aż przestały być popularne!

Te przemyślenia dotyczące franczyzy są bardzo ważne, aby nie bombardować w ciągu pierwszego roku. Nawet jeśli może się wydawać, że Twoja firma nigdy nie ruszy z miejsca, jeśli Twoja firma naprawdę ma wyjątkowy produkt, nie musisz się o nic martwić!

Podobne wpisy