shop franchise truffleat 3

ROZDZIAŁ 5: Minusy posiadania franczyzy

Minus posiadania franczyzy

Możliwości franczyzy istnieją dziś na całym świecie. W rzeczywistości franczyzy są zasadniczo tym, z czego składa się cały świat, jeśli ktoś ma naprawdę myśleć o wszystkich różnych istniejących możliwościach. Biorąc pod uwagę fakt, że jedna firma prawdopodobnie ma tysiące franczyz już zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, zdecydowanie można powiedzieć, że ponad 5 do 10 milionów punktów franczyzowych istnieje w wielu częściach i zakątkach świata! Zdecydowanie istnieją zalety posiadania własnej franczyzy firmy, ponieważ zasadniczo jest to posiadanie mniejszej części samej firmy. Właściciele franczyzy zatrzymują większość zysków, które trafiają do ich działalności, w zamian za zazwyczaj skromną opłatę licencyjną od ich zysków, które są odsyłane z powrotem do siedziby firmy.

Z drugiej jednak strony posiadanie franczyzy może mieć pewne wady. Pierwszą wadą posiadania własnej franczyzy jest to, że w rzeczywistości nie będziesz właścicielem własnej firmy, nawet jeśli będziesz właścicielem własnego sklepu lub innej lokalizacji firmy! Wiele osób chce otworzyć własny sklep i samodzielnie stworzyć firmę, ale posiadanie franczyzy nie jest tym, o co w tym wszystkim chodzi.

W rzeczywistości płacisz za dodatek z tytułu praw autorskich, aby móc korzystać z reputacji firmy, dla której pracujesz! Rzeczywiście, posiadając franczyzę, zasadniczo pracujesz dla tej firmy. Dlaczego McDonald ‘s lub Burger King wymagają części zysków z Twojej franczyzy? Właściciel franczyzobiorcy zasadniczo pracuje w swojej lokalizacji franczyzowej, aby wysłać więcej zysków z powrotem do siedziby firmy, mimo że nie jest to sposób, w jaki wielu chciałoby o tym myśleć.

Kolejną wadą posiadania franczyzy może być jednak kontrakt, w który się zamknąłeś. Biorąc pod uwagę fakt, że średnia długość umowy dla właściciela sklepu franczyzowego wynosi zwykle od 15 do 20 lat na początku, naprawdę trudno byłoby się z niej wydostać, gdyby właściciel franczyzy miał problemy z uzyskaniem popularności sklepu franczyzowego. Co więcej, może również dojść do poważnego naruszenia opłat umownych, jeśli w rzeczywistości Twoja franczyza nie działa tak dobrze, jak przewidywano i nie powiedzie się w ciągu pierwszych kilku lat!

Pomoc i zasoby, które właściciel franczyzy może otrzymać od firmy, mogą nie być warte wszystkiego, co jest płacone również siedzibie firmy! Wiele siedzib firm faktycznie ma gigantyczne opłaty startowe, opłaty roczne i tantiemy, które muszą być z nimi dzielone, ale jeśli właściciel sklepu franczyzowego nie jest w stanie uzyskać odpowiedniej pomocy lub szkolenia, cała okazja może zostać utracona.

Rozważenie wszystkich tych rzeczy przed podjęciem decyzji o otwarciu własnej franczyzy jest bardzo ważne. Ważne jest nie tylko zrozumienie wszystkich konsekwencji posiadania franczyzy, ale także upewnienie się, że rozumie się całkowite zaangażowanie!

Podobne wpisy