shop franchise truffleat 4

ROZDZIAŁ 2: Wiele rodzajów franczyz

Wiele rodzajów franczyz

Posiadanie własnego biznesu jest wielkim osiągnięciem dla praktycznie każdego, kto kiedykolwiek próbował odnieść sukces w biznesie lub marketingu. Jeśli jednak uważasz, że nie jesteś wystarczająco inteligentny lub nawet nie chcesz próbować założyć własnej firmy od podstaw, jedną z opcji, którą zawsze masz, jest rozpoczęcie działalności w firmie franczyzowej. Zaczynając od franczyzy popularnej firmy, jest wiele wspaniałych rzeczy, ale najlepszą rzeczą jest to, że otrzymasz wszelką potrzebną pomoc, jeśli Twoja franczyza zacznie się poślizgnąć i zawieść. Co więcej, istnieje szansa, że otrzymasz odpowiednie szkolenie, zanim jeszcze zaczniesz z franczyzą, dzięki czemu będziesz przygotowany na długą, udaną drogę.

Niezależnie od tego, franczyzy są doskonałym sposobem na posiadanie własnej firmy i faktyczne jej posiadanie. Jeśli jednak kiedykolwiek myślałeś o posiadaniu franczyzy, prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przyszła Ci do głowy, było to, jak będziesz w stanie za nią zapłacić. Wręcz przeciwnie, Twoja pierwsza myśl nie powinna dotyczyć tego, w jaki sposób zapłacisz za franczyzę, ale tego, jaki rodzaj franczyzy chcesz rozpocząć. Oto kilka sugestii franczyzowych, które można łatwo zdobyć w korporacyjnym świecie biznesu.

Restauracje typu fast food

Prawdopodobnie zawsze gdzieś w całym kraju lub na świecie będzie puste miejsce, w którym restauracja typu fast food będzie mogła się zmieścić. Jedną z rzeczy, które sprawiają, że możliwości franczyzy restauracji typu fast food są świetnym pomysłem, jest fakt, że jesteś w stanie szybko osiągnąć zysk. Chociaż może to nie być w pierwszym roku posiadania franczyzy (chociaż bardzo dobrze może być w pierwszym roku), istnieje szansa, że nie będziesz musiał iść tak daleko w ciągu pierwszego roku, aby osiągnąć zysk. Niektóre z najbardziej udanych franczyz, które prawdopodobnie już mogłeś zgadnąć, to restauracja McDonald ‘s i restauracja fast food Wendy’ s.

Franczyzy na dostawy biurowe

Ciekawym rodzajem franczyzy, który pozwoli Ci odnieść sukces, jest sklep z artykułami biurowymi. Nawet jeśli nie musisz kupować dużego sklepu z artykułami biurowymi, takiego jak Staples, aby odnieść sukces, istnieje wiele mniejszych sklepów z artykułami biurowymi, stacjonarnymi i małymi meblami, takimi jak biurka i krzesła komputerowe. Sklepy z artykułami biurowymi są zdecydowanie potrzebne w całym kraju, dlatego są świetną okazją do franczyzy!

Z drugiej strony istnieje wiele innych firm franczyzowych, z którymi możesz się zaangażować, jeśli nie chcesz zakładać własnej restauracji typu fast food lub sklepu z artykułami biurowymi. Franczyza sklepu z pączkami, taka jak ta zakupiona w Dunkin’ Donuts lub Krispy Kreme, może również odnieść sukces, ponieważ wiele osób już uwielbia poranne produkty z pączkami, które oferują! Podsumowując, istnieje jednak wiele możliwości franczyzy do wyboru, ale wystarczy odrobina pracy domowej, aby określić, który z nich odniesie sukces!

Popularne firmy franczyzowe

Posiadanie franczyzy w Stanach Zjednoczonych to tylko jeden ze sposobów na pozyskanie kapitału dla siebie i swojej firmy. Istnieje wiele powodów, dla których można chcieć zainwestować w franczyzę na własną rękę, a na pewno istnieje kilka popularnych franczyz w Stanach Zjednoczonych. Jeśli kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się, co jest wymagane przy posiadaniu franczyzy określonej firmy, oto informacje, których potrzebujesz. Oto pytanie dotyczące ciekawostek, które możesz zabrać do domu dla swojej rodziny: jaka franczyza została wielokrotnie sklasyfikowana jako #1? Prawdopodobnie bardzo dobrze zgadłeś, co to jest, a jeśli myślałeś o restauracji McDonald ‘s, miałeś rację. Kilka razy restauracja McDonald ‘s zajęłapierwsze miejsce w kategorii żywności, w której została umieszczona, ale oto kilka innych interesujących faktów na temat posiadania franczyzy McDonald’ s:

Franczyza McDonald ‘s

Czy wiesz, że w całych Stanach Zjednoczonych działa ponad 11 000 franczyz McDonald ‘s? Rzeczywiście, McDonald ‘s odnotował ogromny wzrost poziomu restauracji na przestrzeni kilkudziesięciu lat i zasadniczo stworzył świat wypełniony postaciami Chicken McNuggets, Big Mac i Ronalda McDonalda. Ale w rzeczywistości łatwo zrozumieć, dlaczego posiadanie franczyzy McDonald ‘s jest popularne i w rzeczywistości nie jest tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Aby mieć franczyzę McDonald ‘s, jedyną rzeczą, której wymaga się od franczyzobiorcy, jest posiadanie wartości płynności gotówkowej wynoszącej około 100 000 USD. Ponadto opłata franczyzowa za posiadanie McDonald ‘s wynosi około 45 000 USD, a całkowita inwestycja, którą należy ponieść przy tworzeniu restauracji franczyzowej McDonald’ s, wynosi od pół miliona dolarów do półtora miliona dolarów!

Z drugiej strony, posiadanie restauracji franczyzowej McDonald ‘s jest warte tej szansy, dlatego wielu franczyzobiorców postrzega ją jako złotą szansę. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele franczyz McDonald ‘s zarabia ponad 1 milion dolarów rocznie, posiadanie franczyzy McDonald’ s może być właśnie tym, czego potrzebujesz. W zamian przygotuj się jednak na uiszczenie ogromnej opłaty licencyjnej na rzecz siedziby McDonald ‘s, która obecnie wynosi około dwunastu procent!

Burger King to znacznie więcej

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że jeśli chodzi o posiadanie franczyzy, Burger King jest już skończony. Opłata franczyzowa to więcej, całkowita inwestycja franczyzowa to więcej, ale jedyną rzeczą, która jest mniejsza, jest w rzeczywistości opłata licencyjna, która wynosi zaledwie około pięciu procent! Kto by pomyślał, że posiadanie Burger Kinga będzie droższe niż franczyza McDonald ‘s? W rzeczywistości franczyza Burger King kosztuje prawie dwa razy tyle, ile franczyzobiorca McDonald ‘s musi mieć do dyspozycji i zapłacić.

Niemniej jednak są to dwie najpopularniejsze franczyzy w całych Stanach Zjednoczonych. Korporacja McDonald ‘s zdecydowanie grabi w ciasto, ale porównanie z ich rywalem z restauracji fast food, Burger Kingiem, jest również interesujące!

Podobne wpisy