shop franchise truffleat 23

ROZDZIAŁ 16: Często zadawane pytania dotyczące franczyzy

Często zadawane pytania dotyczące franczyz

Istnieje wiele pytań, które towarzyszą zaangażowaniu się w działalność franczyzową. Jeśli jesteś właścicielem franczyzy, szczególnie chcesz poznać wszystkie szczegóły dotyczące posiadania franczyzy, więc oto kilka pytań i odpowiedzi, które wiele osób zazwyczaj zadaje bezpośrednio firmie, aby wiedzieć, od czego zacząć w pierwszej kolejności.

Pytanie franczyzowe nr1: Ile kapitału potrzebujesz?

Odpowiedź: Najbardziej oczywistą obawą, o której należy pomyśleć przed skontaktowaniem się z firmą dla jednej z ich firm franczyzowych, jest to, ile kapitału startowego będą potrzebować. Przez większość czasu ta odpowiedź będzie leżała na otwartej przestrzeni, ale jest również w porządku, jeśli ktoś zdecyduje się zwrócić bezpośrednio do firmy i zapytać, ile będzie potrzebował. Wiele razy firma będzie miała wymóg kapitałowy na start, ale z drugiej strony niektóre firmy martwią się tylko o uzyskanie opłat, które są związane z franczyzą, która może korzystać z nazwy firmy, logo i reputacji. Z tego samego powodu dobrym planem byłoby uiszczenie opłat startowych lub początkowych opłat firmy gotówką zamiast polegać na pożyczce biznesowej. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele franczyz i tak będzie musiało uzyskać pożyczki biznesowe na wszystkie rodzaje materiałów eksploatacyjnych i inne niezbędne wyposażenie, najlepszą drogą do podjęcia byłoby zasadniczo zapłacenie za franczyzę gotówką!

Pytanie franczyzowe nr2: Skąd weźmiesz zapasy?

Odpowiedź: Być może następną rzeczą, którą właściciel franczyzy będzie chciał wiedzieć, zanim faktycznie zacznie otwierać firmę, jest to, skąd będą pochodzić zapasy. W przypadku siedziby firmy istnieje wiele różnych zasad i przepisów, które są związane z każdym rodzajem franczyzy. Niektóre firmy będą wymagać od właściciela franczyzy zakupu materiałów eksploatacyjnych, takich jak siedzenia, krzesła i kasy fiskalne od konkretnej firmy, która zaopatruje wszystkie oddziały sklepów ich firmy, ale mogą istnieć inne firmy, które mają naprawdę luźne wytyczne dotyczące całego problemu. Zanim jednak zostanie zawarta jakakolwiek umowa, należy upewnić się, że zna się na wszystkich szczegółach wyposażenia sklepu w materiały eksploatacyjne!

Pytanie franczyzowe nr3: Czy muszę się reklamować?

Odpowiedź: Jest to bardzo ważna kwestia sama w sobie. Wielu potencjalnych właścicieli franczyzy nie zdaje sobie z tego sprawy, ale reklama, która jest wykonywana dla franczyzy, jest w rzeczywistości wykonywana przez samą firmę! Niektóre z opłat, które muszą zostać uiszczone przez franczyzę, obejmują opłaty reklamowe, a te koszty i opłaty reklamowe mają być wykorzystane przez firmę w celu wygenerowania reklamy i marketingu dla samej franczyzy. Takie metody reklamowe mogą obejmować specjalne rabaty przyznawane co miesiąc, kupony umieszczane w gazetach i dni uznania klientów. Oczywiście, jeśli franczyza może reklamować się w sposób, który właściciel uzna za stosowny, może nie być konieczne uiszczanie żadnych opłat reklamowych, ale wiedza o tym, co dokładnie jest wymagane, ma ogromne znaczenie przed reklamą samej franczyzy!

Podobne wpisy