shop franchise truffleat 4

ROZDZIAŁ 15: Alternatywy dla posiadania franczyzy

Alternatywy dla posiadania franczyzy

Posiadanie franczyzy może być przedsięwzięciem podejmowanym tylko przez nielicznych, ponieważ istnieje tak wiele obowiązków, które należy wziąć pod uwagę. Z jednej strony właściciel franczyzy jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty franczyzy biznesowej, co można uznać za dobrą rzecz, ale z drugiej strony jest również odpowiedzialny za osobiste finansowanie całego biznesu franczyzowego. Zdecydowanie nie da się obejść osobistych i finansowych zobowiązań, które musi podjąć właściciel franczyzy. Dla wielu ludzi cała ta ciężka praca po prostu się nie opłaca! Z tego powodu jest wielu ludzi, którzy ostatecznie decydują się nie posiadać franczyzy, ale polegają na innej technice, aby zdobyć franczyzę, której chcą.

Partnerstwo franczyzowe

Jak wspomniano, posiadanie franczyzy wymaga dużej ilości sprawiedliwości finansowej i odpowiedzialności. Jest to coś, z czym wiele osób nie jest w stanie sobie poradzić, mimo że mogą chcieć posiadać franczyzę, ile chcą! Z drugiej strony partnerstwo franczyzowe może być właśnie tą opcją, której szukają. Jak w każdym partnerstwie, partnerstwo franczyzowe opiera się na zaangażowaniu obu osób w działalność. Jedna strona zaciąga połowę zobowiązania finansowego, podczas gdy druga strona zaciąga drugą połowę. Oczywiście mogą istnieć również różne inne umowy biznesowe, takie jak to, że jedna ze stron może podjąć wyłączne zobowiązanie finansowe do zakupu franczyzy w zamian za większość zysków przez pewien czas.

Partnerstwo franczyzowe może być świetnym sposobem na samodzielne obejście całej franczyzy i zdecydowanie pozwala na większą swobodę i relaks w tym, co się robi. Na przykład, zamiast zatrudniać wszystkich samodzielnie w celu prowadzenia franczyzy, Twój partner będzie w równym stopniu odpowiedzialny za pomoc w zatrudnianiu menedżerów, asystentów menedżerów i innych pracowników.

Z drugiej strony, tak szybko, jak powstaje partnerstwo franczyzowe, może ono również zostać zniszczone. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś powiedzenie, że wystarczy „jedno zepsute jabłko, aby zepsuć partię”, to jest to zdecydowanie prawdą. Nawet jeśli jedna osoba z partnerstwa franczyzowego może być w biznesie naprawdę i zachowywać się uczciwie, istnieje wiele innych osób, które mogą być po prostu zainteresowane szybkim zarobkiem, a następnie wycofaniem się! Może to być szczególnie niepokojące, jeśli osoba, która ostatecznie zanegowała umowę, miała najmniejszą kwotę zobowiązań finansowych wobec działalności franczyzowej.

Biorąc jednak wszystko pod uwagę, firmy franczyzowe są doskonałą okazją dla każdego, kto nie chce samodzielnie posiadać całego biznesu. Te możliwości stanowią doskonały sposób na zaangażowanie dwóch lub więcej osób, dzięki czemu obowiązki i zobowiązania, finansowe lub inne, nie spoczywają na jednej parze ramion lub na jednym koncie!

Podobne wpisy