shop franchise truffleat 6

ROZDZIAŁ 13: Tworzenie udanej okazji franczyzowej

Stworzenie udanej okazji franczyzowej

Istnieje wiele firm, które decydują się pozostać sklepem jednołańcuchowym i wspinać się po drabinie dominacji finansowej, po prostu kontrolując wszystkie sklepy i punkty sprzedaży, które otwierają. Z drugiej strony są też firmy, które decydują się na to, aby ich sklep stał się cudzym, dając społeczeństwu możliwość otwarcia franczyzy. Oba te pomysły są ważne, ale stworzenie możliwości franczyzy dla zainteresowanych stron jest czymś bardzo ważnym, co byłoby dobre dla całej firmy. Jeśli nie pozwolisz franczyzobiorcom na jak największą swobodę w zawieraniu umów, istnieje szansa, że będziesz chciał, aby trzymali się jak najbliżej zasad i produktów firmy, aby nie splamić nazwy firmy!

Duże firmy to te, które głównie pozwalają innym otwierać sklepy franczyzowe, ale są też inne mniejsze firmy, które zdecydowanie powinny na to pozwolić. Na przykład małe miasteczka, które mają sklepy, restauracje i sklepy, które są bardzo popularne wśród tamtejszych mieszkańców, powinny zdecydowanie rozważyć umożliwienie innym otwierania franczyz w innych miejscach. Jeśli jesteś właścicielem sklepu w małym mieście i chciałbyś stworzyć możliwość franczyzy dla zainteresowanych osób, oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby możliwość franczyzy była udana:

To Twoja firma!

To, czy w końcu to zapamiętasz, zależy od Ciebie i od tego, jak ciężko negocjujesz umowę, ale główną lekcją do zapamiętania jest to, że sklep franczyzowy Twojej firmy nadal jest Twoją firmą, ale jest to tylko rozszerzenie produktów i usług, które oferujesz ludziom w Twojej okolicy. Kiedy ktoś podchodzi do Ciebie z pytaniem, czy sklepy franczyzowe są dozwolone, możesz od razu odpowiedzieć „nie”, ale zdecydowanie powinieneś to przemyśleć, ponieważ możliwości franczyzowe są dobre zarówno dla całej firmy, jak i osoby, która chce je założyć.

Kolejną kwestią, która wiąże się z zapamiętaniem całej firmy i jej nazwy, jest fakt, że jako właściciel firmy masz kontrolę nad większością umowy ze sklepem franczyzowym. Jeśli nie chcesz, aby pewne aspekty Twojej firmy uległy zmianie, takie jak styl siedzenia lub firmy, od których kupujesz materiały eksploatacyjne, wszystko to musi być określone w umowie franczyzowej! Wszystko, co ma związek z tym, jak prezentuje się franczyza, jest również bardzo ważne, aby nazwa firmy nie zyskała złej reputacji!

Przeliteruj wszystko!

Oprócz upewnienia się, że właściciel franczyzy zna Twoje życzenia dotyczące samej franczyzy, na pewno będziesz chciał zrobić coś jeszcze, aby wyjaśnić wszystko w samej umowie. Wyjaśnienie wszystkiego właścicielowi franczyzy jest ważne, aby nikt nie był zdezorientowany!

Wszystkie te rzeczy są ważne przy uruchamianiu możliwości franczyzowych Twojej firmy dla tych, którzy są zainteresowani ich posiadaniem! Z kolei franczyzy, które są tworzone w nazwie firmy, zasadniczo oznaczają dla Ciebie większy zysk na dłuższą metę, co jest kolejnym powodem, dla którego są uważane za dobre przedsięwzięcie do naśladowania!

Podobne wpisy