shop franchise truffleat 5

ROZDZIAŁ 1: Czym jest franczyza?

Co to jest franczyza?

Istnieje wiele różnych rodzajów możliwości biznesowych, ale jedną z możliwości, z których wiele osób korzysta regularnie, jest szansa na stworzenie prawdziwego strumienia przychodów poprzez posiadanie części firmy. Są one w rzeczywistości najczęściej nazywane posiadaniem akcji w firmie, ale istnieje również inny sposób spojrzenia na ten scenariusz. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym dokładnie jest franczyza, ale nigdy tak naprawdę nie miałeś okazji poznać wszystkiego, co się z nią wiązało, oto idealna okazja, aby dowiedzieć się wszystkiego, co chciałeś wiedzieć o rozpoczęciu franczyzy!

Doświadczenie franczyzowe

Czym właściwie jest franczyza? Mówiąc najprościej, franczyza jest przedłużeniem innej firmy; używają tych samych znaków, metod reklamowych, produktów i usług firmy, z której pochodzą. Praktycznie każdy rodzaj działalności może zostać objęty franczyzą, jeśli warunki są określone w umowie spółki. Na przykład restauracje takie jak McDonald ‘s, Burger King, a nawet Wendy’ s mają możliwość franczyzy. Inne sklepy, takie jak Starbucks, specjalistyczne sklepy detaliczne, a także wiele innych restauracji i sklepów mają możliwość stworzenia własnej franczyzy. Innymi słowy, franczyzy są zasadniczo klonami firmy, ale właściciel franczyzy jest w stanie podejmować odrębne decyzje niezależnie od samej firmy.

Posiadanie franczyzy nie powinno być jednak mylone z posiadaniem rzeczywistego sklepu firmy. W zależności od tego, czym jest franczyza i gdzie się znajduje, można mieć więcej szczęścia z posiadaniem rzeczywistego sklepu firmy niż z posiadaniem franczyzy! Kwestia ta jest jednak dyskusyjna, ale właściciel franczyzy jest w stanie doświadczyć wszystkich tych samych sytuacji, co właściciele firmy.

Mimo że firma, która sama stworzyła franczyzę, nadal ma pewną kontrolę nad samą franczyzą, na przykład nad konkretnymi produktami spożywczymi, które są używane, jeśli franczyza jest restauracją, istnieją pewne decyzje, które właściciel franczyzy może podjąć, które nie będą miały wpływu na firmę jako całość. Na przykład właściciele franczyzy mogą zazwyczaj zmieniać styl siedzenia w swojej restauracji lub sklepie, a także ceny samych produktów. W niektórych przypadkach niektóre aspekty dotyczące produktów mogą również zostać zmienione za zgodą firmy. Jeśli jednak posiadasz franczyzę, najlepiej skontaktować się z samą firmą, aby upewnić się, że możesz wprowadzać zmiany bez negowania całej umowy!

Podsumowując, franczyzy są świetnymi doświadczeniami i istnieje wiele korzyści, jakie można czerpać z ich posiadania. Są to zdecydowanie świetne okazje do skorzystania, jeśli masz kapitał, aby zacząć! Franczyzy są zasadniczo klonami innej firmy, a tym samym właściciele franczyzy są w stanie samodzielnie podejmować większość decyzji i doświadczać całego biznesu!

Podobne wpisy